Vakfımız İzmir’de bulunan,

üç lise eğitim vakfından birisi olarak 25.04.1996 tarihinden bu yana

çalışmalarını sürdürmektedir.

 

İZMİR KARŞIYAKA LİSESİ EĞİTİM VAKFI

Vakfımız İzmir’de bulunan, üç lise eğitim vakfından birisi olarak 25.04.1996 tarihinden bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. Bu gün için 200 ‘ün üzerinde üyeye sahiptir.
Vakfın amaçları, kuruluş senedinde :
“ İzmir Karşıyaka Lisesi öğrencilerini; özgür düşünce, çağdaş bilim anlayışı ve Atatürk ilkeleri ışığı altında yetiştirme,çalışma, inceleme, araştırma ve yönetim yeteneklerine sahip kılmak. Ülkeye ve insanlığa yararlı aydın kişiler olarak yetişmelerini sağlamaya çalışmak. Lise bina ve eğitim olanaklarının genişletilmesi, onarılması ve arttırılmasına katkıda bulunmak… Eğitsel ve kültürel hizmetlere katkı sağlamak.” şeklinde gösterilmiştir.
Amaçlarını gerçekleştirmek için olanakları ölçüsünde yıllardır çalışmalarını sürdüren vakfımız özellikle, “yetenekli ve çalışkan olduğu halde okuma olanakları sınırlı durumdaki…lisemizde okuyan ve lisemizi bitiren yüksek okullarda okuyan öğrencilerimize burs vermektedir”. Gelirleri, üye giriş katılım payları ve bağışlardan oluşmaktadır.
Vakfımıza, en az yarım Cumhuriyet Altınının Türk Lirası karşılığından az olmamak koşuluyla nakit veya ayni bağışta bulunan Karşıyaka Liselilerin üye olmaları, ayni veya nakdi bağışta bulunarak katkı sağlamaları mümkündür.
Her yıl onlarca Karşıyaka Liseli öğrencimize burs veren, eski mezunlarımız onuruna 50. ve 60. yıl tören ve galaları ile aramızdan ayrılan ve yaşayan en eski ve iz bırakan öğretmen ve mezunlarımız adına onların tanıtılıp anıldığı vefa günleri düzenleyen, okulumuzun düzenlediği çeşitli organizasyon, toplantı ve programlarına katkı koyan bütçesi elverdiği ölçüde okulumuzun ihtiyaçlarına karşılamak için uğraş veren vakfımız böylece önemli bir görev üstlenmiştir.
Karşıyaka Liseliler olarak biz varsak ve birlikte olursak vakfımız sonsuza kadar yaşayacaktır. Vakfımıza üye olun, ayni yada nakdi yardımlarınızla katkıda bulunun.
İZMİR KARŞIYAKA LİSESİ EĞİTİM VAKFI İLETİŞİM :
Adres : Yaşar Aksoy Sokak No: 83 D.1

                         KARŞIYAKA-İZMİR

 e-posta : info@iklev.org.tr

İrtibat telefonları :
0232 368 1912 - 0532 379 1912 Vakıf Merkezi
0535 302 00 57 Başkan Prof. Dr. Semih GÜNEŞ
0532 453 11 88 Bşk. Yrd. Av. Vehbi MOĞOL

Banka Hesabı :

Halk Bankası Karşıyaka Şubesi

şube kodu: 710 - hesap no : 16000061

İBAN : TR40 0001 2009 7100 0016 0000 61

Haberler

MOLLAOSMANOĞLU AİLESİNE KONUK OLDUK
MOLLAOSMANOĞLU AİLESİNE KONUK OLDUK

"DOKTOR'UN ÇİFTLİĞİ"NDE BİRLİKTEYDİK.

KARŞIYAKA LİSESİ 37. LOKMA GÜNÜ YAPILDI
KARŞIYAKA LİSESİ 37. LOKMA GÜNÜ YAPILDI

Heryıl mayıs ayının ilk pazar günü düzenlenen Karşıyaka Lisesi Lokma günlerinin 37 ncisi bu yıl da 05 mayıs pazar günü okulumuzda yapıldı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN...
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN...

"Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar…