VAKFIMIZIN OLAĞAN 26. MALİ GENEL KURULU YAPILDI

VAKFIMIZIN OLAĞAN 26. MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Vakıf Ana Senedimiz uyarınca her yıl yapılması gereken İKLEV Mali Genel Kurulu yapıldı.

Önceden ilanen duyurusu yapılan  vakıf mali genel kurulumuzun 26 ncısı 31 Mart 2022 tarihinde Karşıyaka Belediyesinin Belediye Meclis Salonunda toplandı.

 M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitlerimiz ile vefat etmiş tüm Karşıyaka Liseliler için saygı duruşu ve ardından söylenen İstiklal Marşı sonrası Kongre Divanı seçildi. Recai Acar'ın divan başkanlığında, Nurten Akyazılılar, Ahmet Ertürk ve M.Çetin Oktay'dan oluşan divan kurulunun seçiminden sonra Genel Kurul Vakıf Başkanımız H.Semih Güneş'in açış konuşması ile başlamış oldu.

Başkan koşmasında başarılı ve çok verimli bir dönem geçirildiğini, vakfın tanınırlığını arttırmak ve maddi anlamda güçlendirmek için çalıştıklarını ve çalışmaya devam ettiklerini, önümüzdeki dönemde yapılacak yeni projelerle bu atılımı daha da ileriye götürmek istediklerini, vakıf ana senedinde günün koşullarına uygun değişikler düşündüklerini, bunun için arama konferansı yapacaklarını, danışma ve onur kurulları oluşturacaklarını belirtip hedeflerinin kamu yararına çalışan vakıf statüsüne geçmek olduğunu aktardı. Vakfın bu atılımında emeği geçen, katkı koyan, bağışta bulunan  herkese teşekkürlerini iletti. 

 Gündem uyarınca  2021 yılı çalışma raporunun okunmasına geçildi. Vakıf Yürütme Kurulu Sekreteri Vehbi Moğol'un aktardığı çalışma raporunda özetle başarılı bir dönem geçirildiğini, kuruluşunun 25. yılında vakfa ilk defe bir taşınmaz satın alındığı, yapılan tadilat ve tefrişleri ile vakıf merkezinin faaliyete geçtiğini,  ardından vakıf üyelerimiz Ayten-Mustafa Muhlis Gülsün tarafından Yeni Foça'daki yaptırdıkları bir dairelerini vakfımıza bağışladıkları anlatılmış, gerek taşınmazın alımı ile tadilat ve tefrişinde, gerekse taşınmaz bağışını yapan Gülsün Ailesine vakfın teşekkürlerini iletti. Vakıf burslarının bu dönemde hem öğrenci sayısı hem de burs tutarı olarak arttış gösterdiğini, yapılan şartlı veya şartsız bağışların arttığını, Vakıfın pandemi nedeniyle vefa günü, mezunlar buluşması, vakıf yemekleri, lokma günü gibi etkinlikleri yapamadığını, önümüzdeki dönemlerde koşulların iyileşmesi halinde bu etkinliklerin ve yenilerinin yapılacağını aktardı.

Çalışma raporunun açıklamalarından sonra, vakıf Saymanı Müjdat Yılmazer vakfın bilanço, mizan ve gelir-gider tablolarını açıkladı. Perdede yansıtılıp, ayrıntılı olarak mali durum hakkında bilgiler aktarıldı. 2021 yılı toplam gelirimizin 404.286.73 lira toplam giderlerimizin de 143.454.22 lira olduğunu, dönem sonu itibariyle banka hesaplarımızda 104.788.23 liranın yeni döneme aktarıldığını, bu durumda mal varlığımızda 206.976.25 lira artış olduğunu anlattı.

Denetim Kurulunun hazırladığı Denetleme Raporu da Denetim Kurulu üyesi İsfendiyar Yıldız tarafından okunmuş, çalışmaların usul ve kanuna uygun olduğu, vakfın çalışmalarının ve mali durumunun başarılı olduğunu bu nedenle yönetim kuruluna teşekkürlerini iletti.

Çalışma raporu, mali tablolar ve denetleme kurulu raporu ayrı ayrı oylanıp oybirliği ile kabul edilerek yönetim kurulu mali ve idari yönden ibra edildi.

Yönetimin hazırladığı 2022 yılı tahmini bütçesi okunup, genel kurul tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Son bölümde Dilek ve temennilerin aktarılıp, değerlendirildiği genel Kurul başarılı bir şekilde icra edilip sonlandırıldı.

MALİ GENEL KURULUMUZDAN FOTOĞRAFLAR İÇİN :
<< TIKLAYIN >>

31.03.2022